Jesteś wForum / Dąbrówka / Siłownia w Dąbrówce

Siłownia w Dąbrówce


Nesa - Data publikacji 15.03.2014 20:59 Siłownia w Dąbrówce RSS


Najbliższa siłownia wiem że jest na Złotowskiej, w gimnazjum w Skórzewie i nad Chatą Polską nowa siłownia, ale ma być Centrum Zdrowia czy tam może będzie siłownia?? Zależy mi by właśnie w Dąbrówce nie na obrzeżach, są jakieś plany ktoś może coś wie?

Portret użytkownika kormik

Centrum Zdrowia przy Różanym Zakątku.

Cytując maila Linei sprzed 1,5 roku:

W planie jest funkcja centrum zdrowia i rekreacji tzn. gabinety lekarskie, siłownia, basen itp. oraz drobne usługi.

Jest to jednak melodia przyszłości - niedawno wysłałem do dewelopera pytanie w sprawie wspomnianego Centrum i w odpowiedzi przeczytałem, że niestety żadne konkretne decyzje co do jego budowy jeszcze nie zapadły.

Portret użytkownika 4YOU

wydawałoby się że w Dąbrówce mieszkają zamożni i przedsiębiorczy ludzie, nic mylnego widoczny problem braku infrastruktury sportowej pod kątem fitness i gym (siłownia) w Dąbrówce takowych pewnie nie interesuję a mogliby zainwestować co niektórzy i nawet ładnie na tym później zarobić ponieważ Dąbrówka się rozwija i raczej jest to tendencja do tego by tu inwestować i lokować kapitał.

Oczywiście pewnie każdy już wie, że powstała siłownia Fabryka Formy w Skórzewie, natomiast zastanawia mnie powstająca inwestycja obok Biedronki i hotelu Dąbrówka. Obiekt jest bardzo duży, wygląda jakby miał powstać tam basen, hotel itp. Czy ktoś może wie coś na ten temat?

oj tam zaraz hotel - podobno to zwykły dom jednorodzinny Wink

poza Fabryką Formy w Skórzewie ( do której jest najbliżej z Dąbrówki) warto spradzić jeszcze Generację Fitness w Przeźmierowie. Nowy, fajny klub. teraz jest 7 dni za darmo na próbę przez wakację. wprawdzie dalej kilometrowo ale bardzo dobry, szybki dojazd. google pokazuje 10 min. dla porównania do Fabryki pokazuje 7 min. ale wiadomo jak to jest jak się trafi na zakorkowaną ul. Poznańską w Skórzewie...
co do klubu w Dąbrówce to bym nie liczył na nic specjalnego nawet jeśli coś powstanie, przynajmniej nic co można porównać do Fabryki Formy...

Portret użytkownika Witkos

To nie będzie żaden hotel tylko prywatna rezydencja pewnego prezesa znanej sieci sklepów Smile

hm... rozumiem:) prywatna posiadłość

... co wcale nie znaczy, że nie będzie tam siłowni

"...przynajmniej nic co można porównać do Fabryki Formy"
Sprzęt w FF wcale nie jest taki dobry, wprawdzie nowy, ale w większości gorszej klasy niż w Atlantis na Złotowskiej (24h), gdzie można też liczyć na porady sympatycznych instruktorów - jak widzą kogoś nowego, natychmiast zagdadują, czego w FF czy w Olimpie nie uświadczysz. Jednak w Atlantisie trudno znieść ciasną szatnię i obleśne prysznice. Obiekt ten omijać między 16-20 (FF zresztą też, nawet do 22). Natomiast w innych godzinach i weekendy w Atlantisie pustki. Ten sektor jest u nas ciągle w powijakach. Byłem w tym roku w Valencji - koszt rocznego karnetu 120 € (10 tyś m2) - podobny obiekt w Kolonii - 20€ miesięcznie. FF życzy sobie 155 zł (można coś utargować) - z cyrografem na cały rok i dyspozycją pobrania zapłaty z konta, wypowiedzenie miesięczne. Atlantis - podobna kwota, a za karnet do 15ej+ sob/niedz - cały dzień = 140 zł, płatne miesięcznie. W przypadku wyjazdu karnet FF można zawiesić, ale min. na 30 dni, w Atlantisie na min. 3 dni.

Dlaczego nikt z was nie chce korzystać z siłowni zewnętrznej ?
Dlaczego ludzie wolą biegać w pomieszczeniach niż na świeżym powietrzu ? Tego nigdy nie pojmę !!!

Portret użytkownika kormik

Ja natomiast prawdopodobnie nigdy nie pojmę logiki takich wypowiedzi. Przecież nikt tutaj nie napisał, że nie chce korzystać z siłowni zewnętrznej - skąd więc te wnioski? Z całą moją sympatią do naszej leśnej siłowni (z której zresztą korzystam), tych kilka urządzeń nie może się równać z profesjonalnym klubem fitness.

bieganie w lesie czy jazda na rowerze OK. jak jest pogoda to wiadomo, że nie mają konkurencji. ale zimą czy późną jesięnią fitness jest zdecydowanie bezpieczniejszy i wygodniejszy. na zewnątrz jest ciemno, ślisko do tego cąły ceremoniał np. z czyszczeniem roweru, czy samego przygotowania się, wszystkie ciuchyi buty brudne... jest zabawa. do fitnessu podjeżdzasz robisz swoje w 45 min. szybki prysznic i gotowe. przyjemnie i wygodnie.
A te siłownie na zewnątrz to mam mieszane uczucia... taki wynalazek. treningu tam nie zrobisz, już lepiej pompki i przysiady niż te pseudo urządzenia treningowe:). nie ma co porównywać do klasyczneij siłowni. nie wiem skad ta moda we wszystkich samorządzach...

Tłumy ludzi w klubach fitness , zawsze pustki na wspaniałej siłowni zewnętrznej.

W ogóle mnie to nie dziwi, te zewnętrzne siłownie może są dobre dla emerytów, ja tam porządnego treningu nie zrobię.

Proszę nie obrażać emerytów.

Mega funkcjonalny jest tam drążek z drabinką. Pamiętajmy, że czystą, proporcjonalną i nie przerośniętą rzeźbę ciała uzyskamy wykonując ćwiczenia wykorzystujące własną wagę ciała - nic ponadto. Jeżeli ktoś pisze , że jest to zestaw dla emerytów to wie niewiele o możliwościach takiego treningu który można wykonywać nawet bez specjalistycznych przyrządów.Stosowanie większych ciężarów prowadzi do komicznego i nieproporcjonalnego wyglądu a jeżeli dołożymy jeszcze super zdrowe zasypki to uzyskamy super hiper wygląd a'la Pan Burneika. A tego chyba nikt nie chce ?

Mi taka siłownia zewnętrzna nie odpowiada, po prostu, jasne?

Ja wiem, ze u nas jak ktos zacyna biegać, ćwiczyć crossfit czy inne rzeczy od razu musi oznajmiać całemu światu, ze jego sport i sposób odżywiania są najlepsze i cała reszta się chowa.

Czy nikt nie chce wyglądu a la Burneika? Wiele osób by chciało i jest to ICH sprawa. Poza tym naprawdę żeby 'przerosnąć' się jak kulturyści to trzeba sterydów. Normalne chodzenie na siłownie daje ładną, proporcjonalną sylwetkę.

Drogi nie-emerycie i degustatorze zaimków we wszelkiej postaci, słusznie i sprawiedliwie uzmysłowiłeś interlokutorom ich braki w sferze wiejskiego obycia. Jednakże w jakim celu, wbrew głoszonemu doświadczeniu i wiedzy, zapragnąłeś jednocześnie oznajmić całej Dąbrówce i okolicy, jakim hołdujesz preferencjom względem rodzaju siłowni i walorów sylwetki?

Dlaczego sądzisz,że jestem emerytem?

Dlaczego sądzisz, że miałbym sądzić, że jesteś emerytem?

Ja muszę zapłacić, żeby chodzić. Pilnuję godzin, kiedy nie ma tłoku na siłowni i ze sknerostwa szkoda mi marnowania kasy, więc staram się dyscyplinować. Na świeżym powietrzu można poćwiczyć zawsze, co u mnie oznacza nigdy. +/- te same ćwiczenia kilka razy w tygodniu przez 40 minut są dla normalnego człowieka psychicznie raczej nie do zniesienia, póki nie zdasz sobie sprawy, że to konieczny zabieg higieniczny, a nie forma spędzania wolnego czasu...

Naprawdę nie sprowadzajmy tej zacnej dyskusji do rozważania czy figura w/w Pana Burneiki może być atrakcyjna. Normy społeczne są czymś wspaniałym, trzymającym społeczeństwo w jako takim porządku.

Ogłoszenia Dabrowka.info | Dąbrówka

Komentarze