Jesteś wForum / Dąbrówka / Szkoła Podstawowa: ul. Parkowa 1 Dąbrówka

Szkoła Podstawowa: ul. Parkowa 1 Dąbrówka


zonda - Data publikacji 19.04.2012 12:46 Szkoła Podstawowa: ul. Parkowa 1 Dąbrówka RSS


Pamiętajmy, że szkoła w pałacu na Parkowej nadal będzie istniała, miejmy nadzieję zmniejszy się ilość dzieciaków w klasach co będzie bardzo pozytywne, bo obecnie jest ich zdecydowanie za dużo, szkoła pęka w szwach Wink

Nie obowiązuje tam rejonizacja, szkoła wyposażona jest w dobry sprzęt, komputery, tablice multimedialne. Myślę, że warto przypomnieć, że kadra nauczycielska jest sprawdzona Smile Dowóz do szkoły będzie nadal.

Info ze strony szkoły:
http://spdabrowka.edupage.org/news/

No i już ktoś wspominał, że czekają wolne miejsca na dzieci w szkole w Dąbrowie: http://dabrowa.edu.pl/rekrutacja.php

ZAPISY DO SZKOŁY

Informujemy, że od dnia 23.04.2012 r. rozpoczynamy zapisy uczniów do klas 0-VI.

Karta zapisu w sekretariacie oraz na podstronie O SZKOLE/ DOKUMENTY.

Karty należy składać w sekretariacie szkoły.

źródło: http://spdabrowka.edupage.org/news/?

Ten walący się poniemiecki dworek nazywacie szkołą?
A gdzie jest sala gimnastyczna, boisko, świetlica i inne "socjale". Tak na mój gust to po oddaniu nowej szkoły ta parkowa inicjatywa społeczna za długo nie przetrwa. I nie rozumiem tej dziwacznej uwagi o "sprawdzonej kadrze nauczycielskiej". Jakaś lustracja tam była czy inne sprawdzanie prawomyślności?

Musisz mieć bardzo nieszczęśliwe życie, skoro tak zioniesz jadem...

Wyobraź sobie, że całkiem spora grupka rodziców zostawia swoich zerówkowiczów w tej jak to opisałeś ruinie.

Póki co nie wiadomo tak naprawdę, jak będzie w nowej szkole, więc jakoś nie uśmiecha mi się ryzykować swoim dzieckiem i posyłać go do nowej, żeby świeżo dobrana kadra, niezgrana jeszcze mogła ćwiczyć funkcjonowanie placówki na dzieciach.

Poczekamy... zobaczymy...

Jakoś do tej pory nowa szkoła nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia, chociażby jeśli chodzi o to, że udostępniła tak sobie online listę imion i nazwisk przyjętych uczniów.
Brak też kontaktu telefonicznego, czy osobistego.

Pozostaje jedynie kontakt mailowy, a to ździebko za mało jak dla mnie.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Co do tego "nieszczęśliwego życia i ziania jadem" to pokażę klasę i nie skomentuję w moim stylu. Ale nie rób tego więcej. A w ogóle to sprecyzuj w końcu swój stosunek do nowej szkoły, jako że w tym wątku Ci się nie podoba a w drugim chcesz się tam przyjąć do pracy w administracji ???
Stwierdzam iż ta pseudoreklama szkoły w parku nie ma nic wspólnego z dobrem uczniów. Nie wyobrażam sobie tam klasy IV, V, czy VI, bez podstawowych atrybutów szkolnych jak choćby sala gimnastyczna. Zresztą ja akurat, i myślę że większość rdzennych tubylców pamiętamy w "jaki" sposób ta szkoła przedłużyła swój żywot po likwidacji szkoły publicznej i jakich argumentów wówczas używano. To nie było nawet zianie jadem. To było zianie ekstrementami po adresem adwersarzy. Ale bimbać na przeszłość. Nowa "buda" się kończy budować i to jest sukces. A konkurencja i tak "wyginie jak dinozaury".
Pozdrawiam i życzę miłego dnia

naprawdę nie widzisz różnicy między pracą dorosłej osoby w nowym środowisku, a posłaniem dziecka do nowo otwartej placówki, o której nic kompletnie nie wiadomo?..

no cóż...

szczerze mówiąc, wolałabym i bardzo bym chciała pracować w "starej" szkole, niestety tam rekrutacja nie jest przewidziana.

.....z tego co się orientuję, to większość nauczycieli ze "starej szkoły" złożyła swoje aplikacje do "nowej szkoły" więc wszystko w rękach nowej Pani dyrektor. Może się okazać, że nowych nauczycieli będzie więcej zatrudnionych w starej szkole....Smile

Swoją drogą to jest totalna ignorancja naszej władzy, że mimo wcześniejszych zapewnień nie przeniosła ze "starej szkoły" do nowej dobrze prosperującego organizmu jakim niewątpliwie była (oczywiście poza kilkoma wyjątkami Smile) kadra nauczycielska .... Inna sprawa, słyszałem iż ktoś rozsiewa plotki iż jeżeli z jakiegoś powodu nie zdążą z nową szkołą to jedyną alternatywą dla dzieci z nowej szkoły z Dąbrówki które zrezygnują z innych szkół będzie szkoła w Więckowicach....

Nie byłoby w tym nic dziwnego - w szkole gminnej nauczyciele chronieni będą zapisami Karty Nauczyciela, w starej nie są.

Fragles, bez urazy, ale sam się ignorancją wykazujesz - gmina nie mogła formalnie przenieść szkoły z Parkowej, bo ta nie jest jednostką publiczną - prowadzi ją stowarzyszenie, które ma podpisaną umowę do 2015r.

Zastanawiam się ilu rodziców czeka do września z zapisem dzieci. Szkoła rejonowa musi przyjąć dziecko w każdej chwili, obawiam się, że nabór, który zdaje się kończy się dzisiaj, kompletnie nie odzwierciedla ilości dzieci we wrześniu 2012.

dami (bez urazy) proszę czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, cytuję "mimo wcześniejszych zapewnień". Wcześniej sam uczestniczyłem w spotkaniu na którym obecna Pani wójt zapewniała, że przeniesie kadrę nauczycielską....

ale te zapewnienia - z powodow wyjasnionych przez dami (szkola prowadzona przez stowarzyszenie to inny "twór" prawny, szkola gminna co innego) - byly od początku bezpodstawne.
aż dziw, że ktoś w to wierzyl...

Ogłoszenia Dabrowka.info | Dąbrówka

Komentarze